Stawy

Układ kostno-stawowy

Człowiek składa się z mięśni, narządów, oraz kości, które połączone  ze stawami i systemem więzadeł stanowią narząd ruchu.

Tkanka kostna jest bardzo odporna na zgniecenia i zgniatania. Za jej twardość odpowiedzialne są węglany i fosforany wapnia, których spora ilość odkłada się w tzw. przestrzeniach międzykomórkowych tkanki kostnej. Kości ze względu na kształt możemy podzielić na płaskie, krótkie i długie. Kości długie mają trzon i dwie nasady. W czasie wzrostu organizmu trzon nasady oddziela chrząstka stanowiąca strefę wzrostu kości.  Powierzchnię kości poza stawami pokrywa specjalna błona nazywana okostną. To właśnie ona zawiera komórki kościotwórcze, dzięki którym nasze kości mogą się regenerować i powrócić do formy np. po złamaniu.

Połaczenia między kościami dzielimy na połączenia wykazujące  nieznaczną ruchomość np. miednica, na zespolenia ścisłe takie jak szwy kostne, oraz na połączenia maziowe, czyli stawy.

Zakres ruchów w stawie uzależniony jest od kształtu powierzchni stawowych. Powierzchnie te pokryte są chrząstką szkielistą, która powleczona jest mazią stawową. Nasady kości wchodzące w skład stawu, obejmuje torebka stawowa zbudowana z silnej tkanki włóknistej, wyścielonej od wewnątrz błoną maziową. Oprócz tego w skład stawu mogą wchodzić: łąkotki, więzadła wewnątrzstawowe i kaletki maziowe. Stawy ze względu na ich budowę i osie obrotu dzielimy na obrotowe, zawiasowe, kuliste i kłycikowe.

Kliknij w obrazek, aby przejść do sklepu i zamówić kuracje na stawy:

Produkty zawarte w kuracji (Produkty firmy Calivita są w 100% pochodzenia naturalnego):

  1. Strong Bones Plus – Produkt niezbędny w budowie układu kostno-stawowego. Zawarty w nim naturalny magnez, wapń, witamina D3 oraz Sód przyspieszą okres regeneracji.
  2. Joint Protect – preparat stworzony z myślą o osobach posiadających problem z układem kostno-stawowym. Produkt zalecany jest osobom cierpiącym na Reumatoidalne Zapalenie Stawów, a także dla osób mających bóle stawowe. Substancje roślinne zawarte w produkcie są niezbędne w odbudowie zdrowej tkanki łącznej, a w normalnej diecie praktycznie nie wystepują, lub występują w niewielkich ilościach.
  3. Triple Potency Lecithin – potrójna lecytyna jest niezbędna w czasie odbudowywania zniszczonych stawów, po złamaniach i innych kontuzjach związanych z układem kostno-stawowym.
  4. Pure Yucca – sproszkowana łodyga Jukki to niezbędne oczyszczanie organizmu w czasie leczenia stawów. Zalegające w organizmie toksyny, mają to do siebie, że lubią odkładać się w stawie, co może doprowadzić do nieprzyjemnych bólów. Przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *