Stawy kolanowe

Zwyrodnienie stawów kolanowych

Zwyrodnienie stawów kolanowych jest najczęściej spotykaną zmianą dotyczącą stawów. Zwyrodnienie to występuje w głównej mierze u osób otyłych. W tym wypadku przez przewlekłe i nadmierne obciążenie chrząstek powierzchni stawowych dochodzi do zmniejszenia amortyzacji różnego rodzaju wstrząsów (przykładem może być chodzenie po schodach).

Każdy uraz stawu, powoduje przyspieszone tempo rozwoju zmian zwyrodnieniowych. W efekcie tego dochodzi do zmian na powierzchni chrząstek stawowych stawów kolanowych, czyli powstawanie nierówności. Występują wówczas bóle i towarzyszące im wrażenia trzeszczenia lub tarcia wewnątrz tych stawów.

Równocześnie wraz ze zmianami zachodzącymi w stawie, możemy zauważyć zewnętrzną zmianę w kształcie stawów, oraz ograniczenie zakresu ruchów.

Leczenie stawów kolana polega na odciążeniu zwyrodniałych stawów, odpowiedniej gimnastyki leczniczej, oraz usunięciu przyczyn zapalnych i bólowych. Do tego warto zastosować naturalne suplementy diety, które zawierają substancje wpływające na szybkość regeneracji stawów, oraz na ich kondycję.

Profesjonalna kuracja na stawy (Produkty firmy Calivita są w 100% pochodzenia naturalnego):

  1. Pure Yucca – sproszkowana łodyga Jukki to niezbędne oczyszczanie organizmu w czasie leczenia stawów. Zalegające w organizmie toksyny, mają to do siebie, że lubią odkładać się w stawie, co może doprowadzić do nieprzyjemnych bólów. Przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu.
  2. Joint Protect – preparat stworzony z myślą o osobach posiadających problem z układem kostno-stawowym. Produkt zalecany jest osobom cierpiącym na Reumatoidalne Zapalenie Stawów, a także dla osób mających bóle stawowe. Substancje roślinne zawarte w produkcie są niezbędne w odbudowie zdrowej tkanki łącznej, a w normalnej diecie praktycznie nie wystepują, lub występują w niewielkich ilościach.
  3. Triple Potency Lecithin – potrójna lecytyna jest niezbędna w czasie odbudowywania zniszczonych stawów, po złamaniach i innych kontuzjach związanych z układem kostno-stawowym.
  4. Strong Bones Plus – Produkt niezbędny w budowie układu kostno-stawowego. Zawarty w nim naturalny magnez, wapń, witamina D3 oraz Sód przyspieszą okres regeneracji.

Kliknij w obrazek, aby przejść do sklepu i zamówić kuracje na stawy:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *