Staw skokowy

Staw skokowy jest stawem wytworzonym przez powierzchnię  strzałki, piszczeli jaki i przez bloczek kości skokowej. Tak stworzony staw skokowy nosi nazwę stawu skokowego “górnego”.  Analogicznie myśląc skoro jest górny, musi być też dolny, a więc “dolny” staw skokowy znajduje się między kością piętową, a skokową. Te dwa stawy funkcjonują razem podczas ruchu. W górnym stawie zachodzi głównie zginanie podeszwowe i grzbietowe stopy, natomiast w dolnym ruchy supinacji i pronacji.

Niestety często dzieje się tak, że dochodzi do skręcenia, zwichnięcia, stawu skokowego, czy nawet złamania kości tworzących ten staw.

Skręcenie stawu skokowego
W czasie skręcenia stawu skokowego najczęstszym uszkodzeniu ulega torebka stawowa od bocznej strony stawu skokowego. Wówczas  w miejscu skręcenia następuje obrzęk, często również podskórny wylew. Do tego również każdy wykonywany przez nas ruch stopą wywołuje ból.

Wyróżniamy następujące oceny uszkodzeń stawu (przez skręcenie):

  1. Pierwszy stopień – jest to naciągnięcie lub naderwanie więzadeł w bardzo małym stopniu. Występuje mały ból, obrzęk i ograniczenie ruchomości stawu.
  2. Drugi stopień – Zerwanie włókien więzadłowych w małym stopniu. Występuje mała niestabilność. Ból silny, wyraźny obrzęk i ograniczenie ruchomości stawu.
  3. Trzeci stopień – Zerwanie włókien więzadłowych. Znaczna niestabilość, duży obrzęk obrzęk i przeszywający ból.

Zwyrodnienie stawu skokowego
Zwyrodnienie stawu skokowego, następuje przez przewlekłe, i powtarzające się skręcenia stawu skokowego, oraz złamania stawowe. Po kilku zwichnięciach, z każdym następnym zwyrodnienie poszerza się, niestabilność stawu rośnie, a od ponownego skręcenia dzieli nas tylko nieuwaga. Zwyrodnienie polega na deformacji powierzchni stawu,  zmniejszeniu  zakresu ruchu stawu oraz na silnych dolegliwościach bólowych.

Oprócz stosowania na początku zwichnięcia środków przeciwbólowych i rehabilitacji ruchowej, do organizmu należy dostarczać substancje odżywcze odpowiedzialne  za regenerację stawu i przyspieszające powrót do zdrowia i kondycji. Firma CaliVita posiada w 100% pochodzenia naturalnego suplementy diety, które pomogą Ci w okresie leczenia stawów.

Produkty zawarte w kuracji (Produkty firmy Calivita są w 100% pochodzenia naturalnego):

  1. Pure Yucca – sproszkowana łodyga Jukki to niezbędne oczyszczanie organizmu w czasie leczenia stawów. Zalegające w organizmie toksyny, mają to do siebie, że lubią odkładać się w stawie, co może doprowadzić do nieprzyjemnych bólów. Przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu.
  2. Joint Protect – preparat stworzony z myślą o osobach posiadających problem z układem kostno-stawowym. Produkt zalecany jest osobom cierpiącym na Reumatoidalne Zapalenie Stawów, a także dla osób mających bóle stawowe. Substancje roślinne zawarte w produkcie są niezbędne w odbudowie zdrowej tkanki łącznej, a w normalnej diecie praktycznie nie wystepują, lub występują w niewielkich ilościach.
  3. Triple Potency Lecithin – potrójna lecytyna jest niezbędna w czasie odbudowywania zniszczonych stawów, po złamaniach i innych kontuzjach związanych z układem kostno-stawowym.
  4. Strong Bones Plus – Produkt niezbędny w budowie układu kostno-stawowego. Zawarty w nim naturalny magnez, wapń, witamina D3 oraz Sód przyspieszą okres regeneracji.

Kliknij w obrazek, aby przejść do sklepu i zamówić kuracje na stawy:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *