Reumatoidalne zapalenie stawów

Biorąc pod uwagę przewlekły charakter i postępujące zniekształcenia i usztywnienia reumatoidalne zapalenie stawów nazywane jest także gośćcem przewlekłym postępującym, czyli GPP. Przyczyny powstawania tej choroby oraz warunki jej postępowania nie są jeszcze do końca wyjaśnione.

Prawdopodobnie przyczyną jest predyspozycja genetyczna i odczyny immunologiczne, wywołane jakimś czynnikiem zewnątrzustrojowym.

Istotą choroby objawiającej się stanami podgorączkowymi i gorączkowymi oraz dolegliwościami ze strony stawów w postaci obrzęku, bólu zniekształceń i zesztywnień jest przewlekły stan zapalny, obejmujący przeważnie stawy śródręczno-palcowe, śródstopno-palcowe, nadgarstkowe, łokciowe, barkowe lub kolanowe.

Proces chorobowy zaczyna się zazwyczaj w wyściółce torebki stawowej i stąd w postaci zmian zapalnych ziarninujących i wysiękowych szerzy się na inne anatomiczne struktury stawowe, tkanki okołostawowe i pochewki ścięgniste.

Skutkiem choroby może być zmiana wyników badań ogólnoustrojowych, takich jak leukocytoza, zmiana składu białek, czy stężenie żelaza w surowicy krwi. Miejscowo można zauważy zmiany obrysów stawów w postaci postępujących zniekształceń, co szczególnie wyraźnie sie uwydatnia ze względu na występujące równocześnie w otoczeniu tych stawów zaniki mięśniowe i w tkance podskórnej. Ostatecznie skutekiek reumatodialnego zapalenia stawów jest zniszczenie chrząstek powierzchni stawowych, znaczne zniekształcenie i unieruchomienie stawów, różne zesztywnięcia i zwichnięcia. W ten sposób choroba może całkowicie unieruchomić cierpiącą na nią osobę. Do tego stanu przyczynia się również fakt, że proces chorobowy nie toczy się tylko w stawach ale również w sąsiadujących więzadłach, ścięgnach i powięziach mięśni.

Na rozwój choroby wpływają niekorzystnie różnego rodzaju urazy narządu ruchu, przewlekłe zakażenia czy praca w wilgotnym miejscu i o niskiej temperaturze.

Leczenie RZS jest długotrwałe. Bardzo duże znaczenie, przedłużające choremu o wiele lat sprawność i aktywność życiową w leczeniu Reumatoidalnego Zapalenia Stawów ma systematycznie wykonywana gimnastyka. Zapobiega ona ograniczeniu ruchomości stawów, oraz wczesnym przykurczom. Większość leków przepisywanych osobom cierpiącym na to schorzenie, wykazuje niekorzystne działanie na inne układy, w tym głownie krwiotwórczy. Skutkiem tego może być uszkodzenie szpiku kostnego lub niedokrwistość.

Suplementy firmy CaliVita są w 100% pochodzenia naturalnego. Zestaw poniżej zawiera niezbędne składniki mineralne, witaminowe i roślinne, które wspierają nasz układ kostno-stawowy, przyspieszają jego regenerację, a także znacznie spowalniają rozwój Reumatoidalnego Zapalenia Stawów.

Kliknij w obrazek, aby przejść do sklepu i zamówić kuracje na stawy:

Produkty zawarte w kuracji (Produkty firmy Calivita są w 100% pochodzenia naturalnego):

  1. Triple Potency Lecithin – potrójna lecytyna jest niezbędna w czasie odbudowywania zniszczonych stawów, po złamaniach i innych kontuzjach związanych z układem kostno-stawowym.
  2. Joint Protect – preparat stworzony z myślą o osobach posiadających problem z układem kostno-stawowym. Produkt zalecany jest osobom cierpiącym na Reumatoidalne Zapalenie Stawów, a także dla osób mających bóle stawowe. Substancje roślinne zawarte w produkcie są niezbędne w odbudowie zdrowej tkanki łącznej, a w normalnej diecie praktycznie nie wystepują, lub występują w niewielkich ilościach.
  3. Strong Bones Plus – Produkt niezbędny w budowie układu kostno-stawowego. Zawarty w nim naturalny magnez, wapń, witamina D3 oraz Sód przyspieszą okres regeneracji.
  4. Pure Yucca – sproszkowana łodyga Jukki to niezbędne oczyszczanie organizmu w czasie leczenia stawów. Zalegające w organizmie toksyny, mają to do siebie, że lubią odkładać się w stawie, co może doprowadzić do nieprzyjemnych bólów. Przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *