Bolące stawy

Ból stawów może być wywołany przez masę czynników. Przyczyną może być: przeciążenie stawu, zwichnięcie stawu, reumatoidalne zapalenie stawów czy nawet zanieczyszczanie organizmu i wyziębienie stawu. Oprócz bólu stawu, możemy również zauważyć sztywność, a co za tym idzie mniejszą ruchomość stawu.

Prowadzona codziennie i systematycznie specjalistyczna gimnastyka na stawy wpływa na nie bardzo korzystnie, hamując postęp sztywności.

Istnieje wiele domowych sposobów na bolące stawy, oto kilka z nich przynoszących ulgę:

  • Gorąca kąpiel – ciepła woda relaksuje i rozluźnia mięśnie dzięki czemu łatwiej można poruszać schorowanymi stawami. Warto do kąpieli dodać esencje naturalne zapobiegające zapaleniu takie jak np. olejek z eukaliptusa, z jałowca, z goździków, z pokrzywy czy z wierzby.
  • Kompres – ciepły kompres w połącz z substancją zwiększającą ukrwienie, taką jak np. olejek rozmarynowy.
  • Masaż – dobrze jest pomasować z 10-15min w bolącym miejscu wraz z maścią rozgrzewającą, która zwiększa krążenie.

Oprócz domowych sposobów, należy również wesprzeć się naturalnymi suplementami zawierającymi odpowiednie witaminy, minerały i substancje roślinne wpływające na kondycję stawów. Samą kąpielą, kompresem, czy masażem zmniejszymy ból, jednak nie wyeliminujemy samej przyczyny powstawania bólu.

Kliknij w obrazek, aby przejść do sklepu i zamówić kuracje na stawy:

Produkty zawarte w kuracji (Produkty firmy Calivita są w 100% pochodzenia naturalnego):

  1. Joint Protect – preparat stworzony z myślą o osobach posiadających problem z układem kostno-stawowym. Produkt zalecany jest osobom cierpiącym na Reumatoidalne Zapalenie Stawów, a także dla osób mających bóle stawowe. Substancje roślinne zawarte w produkcie są niezbędne w odbudowie zdrowej tkanki łącznej, a w normalnej diecie praktycznie nie wystepują, lub występują w niewielkich ilościach.
  2. Triple Potency Lecithin – potrójna lecytyna jest niezbędna w czasie odbudowywania zniszczonych stawów, po złamaniach i innych kontuzjach związanych z układem kostno-stawowym.
  3. Pure Yucca – sproszkowana łodyga Jukki to niezbędne oczyszczanie organizmu w czasie leczenia stawów. Zalegające w organizmie toksyny, mają to do siebie, że lubią odkładać się w stawie, co może doprowadzić do nieprzyjemnych bólów. Przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu.
  4. Strong Bones Plus – Produkt niezbędny w budowie układu kostno-stawowego. Zawarty w nim naturalny magnez, wapń, witamina D3 oraz Sód przyspieszą okres regeneracji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *